Hansabuss ostis suure tüki Läti bussifirmast

 (5)
Hansabuss ostis suure tüki Läti bussifirmast
Tukuma Auto buss.atd.lv

Läti bussituru avanemiseks valmistuv Hansabuss ostis 91% osaluse Läti bussifirmas Tukuma Auto SIA.

Hansabussi juhatuse liikme Neeme Tammise sõnul tugevdab ettevõte ostutehinguga märkimisväärselt positsiooni Baltimaade avaliku bussitranspordi turul.

"Tegu on strateegilise otsusega 2020. aastal toimuvaks Läti bussitranspordituru avanemiseks valmistumisel. Vahepealsel ajaperioodil on plaan õppida lähemalt tundma Läti turu eripärasid ja arendada kohalikku kompetentsi. Plaanime veel Lätis laieneda nii tellimusveo kui ka liiniveo segmendis, samuti näeme potentsiaali Leedu turul," ütles Tammis ettevõtte pressiteate vahendusel.

Tukuma Auto senine suuromanik ja juhatuse liige Ilgvars Kalninš jätkab Tukuma Auto nőukogus ja jääb ettevőttega aktiivselt seotuks. Ettevőtte teine juhatuse liige Maris Lipkins jätkab samal kohal.

Tukuma Auto ostuga tegevust laiendanud Hansabussi Läti äriüksust asub juhtima Hansabuss Eesti praegune tegevjuht ja juhatuse liige Sergei Vahnitski. Hansabuss kuulutab lähiajal välja konkursi tegevjuhi ja juhatuse liikme kohale Eestis.

Tukuma Auto SIA teenindab peamiselt Tukumsi linna- ja maakonnaliine, kohalikke kooliliine ning siseriiklikke kaugliine, samuti pakub ettevőte tellimusveo teenust. Alates 1. jaanuarist 2017 hakkab ettevőte teenindama lisaks ka Salduse ja Kuldiga maakondade avalikku liinivedu.

Seotud lood:

Tukuma Auto konsolideeritud käibe prognoos 2017. aastaks koos juba sőlmitud avalike liiniveo lepingutega on üle kolme miljoni euro. Ettevőttes töötab praegu 72 inimest ning sel on 33 bussi ja 19 veokit. Uuest aastast kasvab töötajate arv 109 inimeseni ning masinaparki lisandub 21 uut Iveco ja Volkswageni bussi. Uute busside ostu investeerib Tukuma Auto üle 1,5 miljoni euro.

Koos tellimusvedusid teostava tütarettevőttega Hansabuss Latvia suureneb Hansabussi Läti äriüksuse aastakäive ligi 4 miljoni euroni, töötajate arv 135 inimeseni ning masinapark 85 sőidukini.

Nii konkurentsile avatud avalike lokaalsete liinivedude kui ka tellimusvedude turul kasvab Hansabussi turuosa Lätis hinnanguliselt 10 protsendini, teatas ettevõte.