Hansapank hakkab väljastama laene korteriühistutele


Hansapank hakkab väljastama laene korteriühistutele
Priit Simson

Hansapank sai õiguse väljastada Tallinna linnas asuvatele korteriühistutele intressitoetusega laene elamute renoveerimiseks.

Intressitoetusega seotud laenulepingute puhul sõltub intressimäär laenuperioodi pikkusest ja Tallinna kompensatsiooni suurusest, teatas Hansapank Päevaleht Online'ile.

3,765% on viieaastase laenulepingu intressimäär, kümneaastase lepingu puhul on intressimäär 4,754% ning viieteistaastase puhul 5,084% aastas. Need intressimäärad kehtivad fikseerituna esimeseks viieks aastaks kui Tallinna linna toetus on 5% laenulepingu summast. 

Hansapank sai Tallinnalt korteriühistute intressitoetuseks miljon krooni. Selle arvelt saab soodusintressiga laene väljastada kuni 20 miljoni krooni ulatuses ning arvestades korteriühistu laenude keskmiseks suuruseks miljon krooni, jätkub toetussummast umbes 20 korteriühistule.

Tallinna linn eraldab maksimaalse toetuse määra ehk 5% laenusummast nendele korteriühistutele, kus üle 90% korteriomanikest on elanikeregistri andmetel tallinlased. Kui tallinlaste osakaal on alla 90%, siis on toetuse määr 3,5% laenusummast.