Hansapank võitis Baltimaade parima börsiliikme tiitli


Hansapank võitis Baltimaade parima börsiliikme tiitli
Priit Simson

Hansapank pälvis Tallinna, Riia ja Vilniuse börside korraldatud börsiettevõtete konkursil "Baltic Market Award 2007" parima börsiliikme tiitli.

Parimaks investorsuhetega börsiettevõtteks tunnistati Leedu ettevõte TEO LT, teatas Tallinna börs.

Lõppeva aasta jooksul on Balti börsidel noteeritud ettevõtted tunduvalt parandanud investorsuhete kvaliteeti. Selle aasta tulemuste keskmine on hinne 20% kõrgem eelmise aasta samast näitajast, ka erinevates kategooriates oli konkurss väga tugev.

Baltic Market Awards hindamiskomisjon analüüsis sellel aastal kokku 69 börsiettevõtet.

Teistes kategooriates jagunesid auhinnad järgmiselt:
• Eesti Telekom: parimate investorsuhetega ettevõte Tallinna börsil
• TEO LT: parimate investorsuhetega ettevõte Vilniuse börsil
• SAF Tehnika: parimate investorsuhetega ettevõte Riia börsil, parimate investorsuhetega väikeettevõte
• Olainfarm: parim investorsuhetele panustav kodulehekülg

Sel aastal kuulutati välja kaks uut auhinda. Aasta kõige edukama investorsuhete kvaliteedi tõstjaks osutus Silvano Fashion Group. Parima majandusaasta aruande esitaja oli Sanitas.

Konkursi peamised hindamiskriteeriumid lähtusid börsiettevõtete aktiivsusest ja seaduskuulekusest - kauplemisaktiivsus aktsiate ja võlakirjade osas ning kohane kauplemis- ja arveldusreeglite järgimine. Ettevõtete hindamisel kasutati ainult avalikku ingliskeelset infot ning hinnang anti viie kriteeriumi alusel: aastaaruanne, vahearuanded, börsiteated, ettevõtte veebileht ja institutsionaalsete investorite hinnang.

Baltimaade börsiettevõtete hindamiskomisjoni liikmeteks olid meedia (Bonnier Business Press), akadeemiliste ringkondade, investorite ja börside esindajad. Börsiekspertide juhendamisel analüüsisid ettevõtete poolt avalikustatud teavet Riias asuva Stockholmi Majanduskooli üliõpilased.