Harju Elekter mitmekordistas ärikasumi

 (1)
Harju Elekteri juht Andres Allikmäe
Harju Elekteri juht Andres AllikmäeFoto: Rauno_Volmar

Keilas elektriseadmeid tootev Harju Elekter teatas täna börsile, et ärikasum mitmekordistus, mis loob eelduse edukaks 2017. aastaks.

änu uutele lepingutele ja sisemistele ümberkorraldustele kasvas IV kvartalis müügitulu 9,2%, 16,4 miljonile eurole. Kui 2015. aasta neljas kvartal lõppes 8000 eurose puhaskashujumiga, siis mullu teeniti 369 000 eurone kasum. Neljandas kvartalis kasvas ärikasum 79 000 eurolt 487 000 eurole.

Neljandas kvartalis kasvas müük Eesti turule 15,4 protsenti ehk neljale miljonile eurole. Aastaga vähenesid tarned Eesti turule 0,8 miljoni euro võrra ehk 5,8%. Langus on tingitud investeeringute jätkuvast vähenemisest Eesti energiajaotussektoris.

Samas on Soome suunalised tarned aruandeaastal kasvanud 5,5% ehk 2,1 miljonit eurot, aruande­kvartalis aga jäi müügimaht mullusele tasemele. Enamus Harju Elektri ettevõtteid on suutnud oma müügimahtusid Soome turule kasvatada, mistõttu Soome osatähtsus müügis kasvas.

Ettevõte jätkas 2016. aastal aktiivset tööd Rootsi suunalises tegevuses nii müügi kui ka tootearenduse vallas. Rootsi turult teenitud müügitulu kasvas IV kvartalis 24,2% ja aastaga 47,3%.

Tulenevalt madalast naftahinnast ning Leedu ettevõtte põhikliendi omanikuvahetusest, vähenesid Norra suunalised tarned aruandeaastal veidi enam kui neljandiku võrra ehk 1 miljoni euro võrra. Tellimuste mahud IV kvartalis mõnevõrra taastusid, kasvades aruandekvartalis poole miljoni euro võrra 1,1 miljoni euroni, mis andis 6,8% grupi viimase kvartali müügitulust.

Aastanumbrite poolest kasvas grupi käive aastaga 0,8 protsenti, 61,2 miljonile eurole. Puhaskasum kasvas 0,9 protsenti, 3,2 miljonile eurole.