Tehingu summat ei avalikustata, teatas ettevõte börsile.

Harju Elekter näeb antud innovaatilise investeeringu atraktiivsust nii selle väärtuse kasvus kui ka ettevõtte võimalikus osalemises superkondensaatorite moodulsüsteemide arenduses, tootmises ning kasutamises elektrienergia juhtimis- ja lülitussüsteemides.

Superkondensaatorite turg on viimase 8 aasta jooksul kasvanud 30% aastas ning vastavad salvestus- ja lülituslahendused on fookuses nii energiaefektiivsuse- kui ka taastuvenergiaarendustes. Superkondensaatorid on keskkonnasõbralikud ja kuluefektiivsed energiasalvestid, mis on sobilikud ülisuurte energiakoguste salvestamiseks ning vallandamiseks lühikese aja jooksul. Superkondensaatorid võimaldavad üle miljoni laadimistsükli temperatuurivahemikus -40 C kuni + 65 C ning suudavad saavutada hetkvõimsusi üle 60 kW/kg, mis ületab akude võimsusi mitmekümnekordselt.

Skeleton alustas Eesti teadlaste poolt väljatöötatud patenteeritud superkondensaatorite tootmise arendamist 2009. aastal ja on jõudnud toodete osas tehnoloogilisele tasemele, mis võimaldab mahutada väiksematesse gabariitidesse oluliselt suuremat võimsust võrreldes turul pakutavate toodetega. Tehnoloogia on kaitstud 5 patendiperekonnaga, mis katavad kogu toote alates kasutatavatest materjalidest kuni tootmistehnoloogiani. Skeletoni kliendiportfellis on nii mitmed juhtivad autotööstuse ettevõtted, elektrienergia- ja taastuvenergia lahenduste arendajad kui ka Euroopa Kosmoseagentuur.

Skeleton Technologies, Euroopa juhtiv kõrgkvaliteetsete superkondensaatorite tootja transpordi- ning tööstuslahendustele, kaasas 9,8 miljonit eurot investeerimiskonsortsiumilt, mida juhtis strateegilise investorina Baltimaade suurim elektrotehnikatootja Harju Elekter.

Harju Elektri esindaja saab koha Skeletoni nõukogus. Samuti osales investeeringute kaasamises taas UP Invest, Baltikumi üks juhtivaid investeerimisfirmasid, kes on investeerinud Skeletoni ka varem, teatas Skeleton pressiteates.