Harju Elekter plaanib osta suure Rootsi energiafirma


Harju Elekteri juht Andres Allikmäe
Harju Elekteri juht Andres AllikmäeFoto: Rauno_Volmar

Harju Elekter plaanib osta Rootsi energiaettevõtte SEBAB AB. Ettevõtte 2016. aasta käive oli 12 miljonit eurot.

SEBABi peakorter koos tootmis-, müügi- ja teenindusüksuse ning laoga on Malmös, insener-tehnilisi lahendusi pakkuvad harukontorid asuvad veel ka Stockholmis, Borlänges ja mujal Rootsis.

Harju Elekter Grupp on aktiivselt tegelenud Rootsi turul alates 2011. aastast, tarnides Rootsi klientidele alajaamu ja tööstusautomaatika lahendusi. Koostöö tulemusena sisenetakse uutesse perspektiivsetesse turusegmentidesse Rootsis. Suureneb ka Harju Elektri võimekus pakkuda oma Rootsi klientidele keerulisemaid insener-tehnilisi täislahendusi, võtmed-kätte projekte ja tugiteenuseid.

1968. aastal tegevust alustanud Harju Elekter Grupp on arenenud juhtivaks kesk- ja madalpinge elektri- ja automaatikaseadmete valmistajaks Baltimaades ning tuntud ja tunnustatud tootjaks Skandinaavia riikides. Harju Elektri põhitegevusalaks on elektrienergia jaotuseks ja ülekandeks vajalike seadmete välja töötamine, tootmine ja müük.

Põhitegevust toetavad lehtmetalltoodete tehas Eestis ning tööstuskinnisvara arendamine ja rentimine. Harju Elekter Grupi Eesti, Soome ja Leedu tehastes töötab enam kui 600 spetsialisti ning Kontserni müügitulud on üle 60 miljoni euro aastas. Harju Elektri aktsiad on noteeritud Nasdaq Tallinna Börsil.