Harjumaa Liinid vaidlustas riigihanke

 (3)
Harjumaa Liinid vaidlustas riigihanke
riigikoguFoto: Andres Putting

Kuressaare linnaliinide praegune vedaja AS Harjumaa Liinid vaidlustas Saare maavalitsuse järgmiseks kümneks aastaks linnaliinide teenindamiseks välja kuulutatud riigihanke.

Harjumaa Liinide lepingulise esindaja vandeadvokaat Terje Eipre poolt riigihangete ameti vaidlustuskomisjonile saadetud kirjas öeldakse, et hankedokumendid sisaldavad vasturääkivusi, on vastuolus seadusega ning rikuvad vaidlustaja õigusi ja huve osaleda riigihanke menetluses võrdsetel tingimustel, vahendab Saarte Hääl.

Hanketeate kohaselt peab hanke võitja alustama reisijate teenindamist 1. märtsist, hankedokumentides on liinile tuleku kuupäevaks märgitud aga 1. september. Sellise vastuolu tõttu ei ole hankest osavõtjatel võimalik esitada pakkumust, mis vastaks üheaegselt nii hanketeates kui ka hankedokumentides sisalduvatele tingimustele, märgib Eipre, kes näeb vastuolu ka liini teenindamiseks mõeldud bussides nõutud kohtade arvu osas.

Hankedokumendi ühes lauses nõuab maavalitsus, et bussides peab olema vähemalt 12 istekohta ja vähemalt 15 seisukohta (kokku 27 kohta), teisal aga räägitakse, et buss peab olema vähemalt 30-kohaline.