Heategevus läks Bill Gatesile maksma rikkaima mehe tiitli

 (16)
Heategevus läks Bill Gatesile maksma rikkaima mehe tiitli
AFP

Bill Gates ei kaotanud mullu oma rikkaima mehe tiitlit, vaid ta andis selle ära, pannes miljardeid dollareid oma heategevusfondi, ütlevad eksperdid.

Kolmapäeval avaldab Forbes maailma rikkamaite inimeste nimekirja ning nimekirja juhivad peaaegu kindlalt Microsofti kaasasutaja Bill Gates, investor Warren Buffet ning mullune rikkaim mees, mehhiklane Carlos Slim. Kolmik on tabelit juhtinud viimased viis aastat, vahendab Reuters.

Võistlusmoment puuduks, kui Gates poleks ära andnud enam kui kolmanikku oma rahast heategevusfondile Bill ja Melinda Gates fondile, mis keskendub globaalsele tervishoiule ning arengule ja USA haridusele.

Rikkuse uuringute firma Wealth-X hindamise direktor David Lincoln ütles, et Gatesil oleks mugav edumaa, kui ta poleks avastanud heategevust.

Lincolni hinnangul on Gatesi vara prageu väärt 49 miljardit dollarit, Slimil on 60 miljardit dollarit ning Buffet, kes on samuti filantroop, on 47 miljardi dollari omanik.

Kui Gates poleks andnud raha heategevusele, oleks tema vara väärt 88 miljardit dollarit, sõnas Lincoln.

Gates ja tema naine Melinda on andnud heategevuseks 28 miljardit dollarit.

Forbes hindaks Gatesi varanduse suuruseks 53 miljardit dollarit ning Slimi omaks 53,5 miljardit dollarit.

Slim on öelnud, et ärimehed teevad rohkem head, luues töökohti ja rikkust, kui jõuluvana mängides. Ta on andnud heategevusse küll miljardeid dollareid, kuid kogusumma on vaid murdosa Gatesi annetustest.

Seotud lood:

Buffett on Gatesi heategevushondile andnud kaheksa miljardit dollarit alates aastast 2006.

Gates ja Buffet ergutavaid rikkureid andma vähemalt pool oma varast heategevusse kas eluajal või peale surma.