Helenius jahib taas Väätsa Agrot

 (6)
Helenius jahib taas Väätsa Agrot
Foto: Andres Putting

Aastaid tagasi Väätsa Agro aktsiate osturallis kaotajaks jäänud Joakim Helenius on kosilasena taas platsis ning kui Swedbankil õnnestub piimatootja pankrotimenetlus algatada, seisab pankrotivarale ostja juba ukse taga.

Võimalik, et ukse taha tekib lausa järjekord, sest turuosalised teavad lisaks Heleniusele rääkida veel teistestki Väätsa Agro ümber tiirlevatest kosilastest, ent nimesid nimetada ei soovita. Lisaks eestlastele liiguvad jutud taanlaste huvist, vahendab aripaev.ee.

Heleniusele ja teistele Väätsa Agro kosilastele oleks viimase pankrot kasulik seetõttu, et saneerimise korral tuleks neil Väätsa Agro omandamiseks kokkuleppele saada nii vähemusosaniku Swedbanki kui ka suuromaniku USA fondi Hanseatic Capitaliga, mis muudaks vara hinna oluliselt kallimaks. Lisaks tuleks uuel omanikul saneerimiskava jõustudes varaga kaasa vedada ka kohustused, mis tähendaks üksjagu peavalu.

Heleniuse tiimi juhitaval ja tema osalusega Trigon Agril ei tule ärimehe enda sõnul puudu rahast, teadmistest ega kogemustest, et Väätsas asuv 2000-pealine lehmakari ja muud varad ära osta ning ettevõte senistest juhtimisvigadest päästa. „Kuna varad on huvitavad, siis sobivatel tingimustel oleme neist kindlasti huvitatud,“ kommenteeris huvi Väätsa Agro vastu Helenius ise.

Äripäevale on vihjatud, et Helenius on Swedbankiga lausa kokku leppinud, et ostab Väätsa Agro varad pankrotipesast ära. Omavahelist suhtlemist osapooled ei eita, kuid Swedbank teatas siiski kategooriliselt, et niisuguseid kokkuleppeid ei sõlmi pank mitte kellegagi.