Helme: riik toetab ettevõtteid koroonaviiruse mõju vähendamiseks

 (248)
EKRE volikogu
Rahandusminister Martin Helme.Foto: Rauno Volmar

Rahandusminister Martin Helme sõnul plaanib riik toetada ettevõtteid koroonaviiruse mõju vähendamiseks, näiteks maksude, laenude ja käenduste abil.

Helme kinnitusel tuleb kiiresti välja töötada toimivad lahendused, et koroonaviiruse mõju Eesti majandusele oleks võimalikult väike. "Hetkel on keeruline ennustada, kui kaua viirus veel kestab ja millised mõõtmed saavutab, kuid see mõjutab juba täna negatiivselt nii maailma kui Eesti majandust," kinnitas ta pressiteates.

Ministri sõnul on riigi ülesanne teha kõik, mis võimalik, et Eesti ettevõtted ei läheks pankrotti ja suudaks selle keerulise aja üle elada. "Olgu selleks abiks siis näiteks erinevad maksumeetmed, krediidikäendused või ettevõtluslaenud," lisas Helme.

"Väga tähtis on ka, et majandusšokk ei tekitaks ootamatuid probleeme tööturul ja kriisi mõjul töö kaotanud ei satuks majanduslikult raskesse olukorda," selgitas Helme, lisades, et vajadusel ollakse valmis majandust turgutama ka eelarve kaudu.

Majanduse erinevates sektorites ja isegi sama sektori erinevates ettevõtetes võivad probleemid ja vajadused olla väga erinevad. Eile kogunes ministri juhtimisel viiruse mõju analüüsiv töögrupp,mis kaardistab, millised valdkonnad on suurima löögi all ja mis oleksid sobivaimad lahendused nende toetamiseks.

Lisaks analüüsitakse läbi erinevad stsenaariumid, milline võiks mõju olla Eesti majanduskasvule ja eelarvereeglitele. Eraldi kaardistatakse ka võimalikud kitsaskohad finantssektoris.

Seotud lood:

Rahandusministri sõnul on ajakriitiline sobivad meetmed ja lahendused välja töötada järgmise paari nädala jooksul, et olukorra teravnedes saaks need kohe kasutusele võtta. Töögrupi järgmine kohtumine toimub sel reedel.

Töögruppi kuuluvad lisaks rahandusministrile majandus- ja taristuminister Taavi Aas, väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu, Eesti Panga asepresident Ülo Kaasik, lisaks eksperdid rahandusministeeriumist, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist, riigikantseleist ja Eesti Pangast. Tööhõive küsimusega seonduvalt on järgmisele kohtumisele kutsutud sotsiaalminister Tanel Kiik.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!