Helo Meigasest saab Swedbanki grupi finantsdirektor

 (1)
Helo Meigasest saab Swedbanki grupi finantsdirektor
Helo MeigasArdo Kaljuvee

Swedbanki Balti panganduse personalidirektor Helo Meigas asub alates 1. septembrist tööle Swedbanki rahvusvahelise panganduse finantsdirektorina.

Rahvusvaheline pangandus on üks kuuest Swedbanki strateegilisest ärivaldkonnast, hõlmates enda alla tegevuse Venemaal ja Ukrainas, harukontorid Norras, Taanis, Soomes, USA-s ja Hiinas, tegevuse Luksemburgis ning esindused Hispaanias ja Jaapanis. Rahvusvahelise panganduse äriüksus on vastutav ka finantsinstitutsioonide ja väliskaubanduse finantseerimisega seotud kliendisuhete juhtimise eest.

Koos Meigasega lahkub Balti panganduse, äriühinguna Swedbank AS, juhatuse liikme kohalt IT-direktor Aivo Adamson, kes asub tööle grupi IT-s rakenduste ja infrastruktuuride valdkonna juhina, teatas Swedbank.

AS Swedbanki juhatus on alates 1. septembrist kuueliikmeline. Juhatuse esimees on Balti panganduse juht Håkan Berg, juhatuse liikmed on Balti panganduse finantsdirektor Kristina Siimar, panga tegevdirektor Eestis Priit Perens, tegevdirektor Lätis Māris Mancinskis ja tegevdirektor Leedus Antanas Danys ning Balti äriarenduse divisjoni juht Giedrius Dusevičius.

Ühtlasi kuuluvad Perens, Mancinskis ja Danys alates 16. augustist Swedbanki grupi (äriühing Swedbank AB) juhtkonda (group senior management).

„Tänavu aasta kevadel loodi grupi tasandil uus juhtimisstruktuur, et selgemalt ja tõhusamalt eristada nii strateegilisi kui ka igapäevaseid juhtimisvaldkondi. Sama praktikat järgime nüüdsest ka Balti panganduses, moodustades senisest väiksema liikmete arvuga seadusenõuetele vastava strateegilise ärifookusega juhatuse ja laiema tippjuhtkonna, mille tugifunktsioone esindavad juhid on liikmed grupiülestes riski-, personali-, kommunikatsioonijuhtimise ja õigusnõustamise meeskondades,“ selgitas muudatuse põhjuseid Balti panganduse juht Håkan Berg.

„Samuti oleme alustanud analüüsiga optimaalse juriidilise struktuuri leidmiseks Baltikumi üksuse jaoks, mis valmib sel sügisel. Praegu on pangad Lätis ja Leedus Eesti äriühingu tütarettevõtted, mis ei ole kapitali juhtimise seisukohalt kõige mõistlikum lahendus,“ selgitas Berg Balti panganduse juhtimisstruktuuri tulevikuga seonduvat. 

Balti panganduse personalidirektori kohusetäitja on alates 1. septembrist Balti personaliarenduse juht Kaspars Kaulins.

IT-valdkonnas on Balti panganduse IT-direktori kohusetäitja Tarmo Pajumets kuni grupi ühtse IT-divisjoni loomise lõpuleviimiseni. Tänavu kevadel liideti uude üksusesse nii Rootsi kui ka Baltikumi IT-divisjonid.