Hiidlased saavadki talveks tihedama praamigraafiku

 (5)
Parvlaev Leiger
Parvlaev LeigerFoto: Delfi

Kaks talve käis kõva kemplemine selle üle, et Helter­maa-Rohuküla liinil vähendati talvel põhigraafiku reise kuuelt viiele. Tuleva aasta eelarvet esitledes nimetas pea­minister Jüri Ratas nüüd, et kavas on talviste graafikute tihendamine Rohuküla-Heltermaa liinil, kirjutab Hiiu Leht.

Kolmapäeval riigikogule tuleva aasta eelarvet esitledes nimetas pea­minister Jüri Ratas suur­saarte ühendusi: Kuressaare-Tallinna liinile suurem lennuk, talviste graafikute tihendamine Rohuküla-Heltermaa liinil ning suvest Virtsu-Kuivastu liinile lisalaeva hankimine.

Hiiumaa vallavanem Reili Rand ütles, et valla­valitsus esitas juba kevadel riigieelarve strateegiasse taotluse selleks, et talviseks nn madal­hooajaks lisada parvlaevade sõiduplaani täiendav, kuues väljumine.

"Eile riigi­kogus riigieelarvet üle andes kinnitas peaminister, et 2020. aasta riigieelarve arvestab selle taotlusega ning on mahtu suurendanud. See omakorda loob tingimused, et aasta ringi kehtiks samasugune põhi­graafik. Ühtlasi kaoks sellega vajadus kolmeks talvekuuks, jaanuarist märtsini kogu Hiiumaa ja hiidlaste liikumisi muuta."