Hiina peaminister lubab ikka 8% majanduskasvu

 (17)
Hiina peaminister lubab ikka 8% majanduskasvu
AFP/Scanpix

Hiina peaminister Wen Jiabao ütles neljapäeval, et riik suudab sel aastal saavutada 8-protsendilise majanduskasvu. Peking kulutab tohutuid summasid majanduskriisiga võitlemiseks, kuid uutest päästemeetmetest Wen ei teatanud.

„Meie ees seisavad enneolematud raskused ja väljakutsed,” ütles Wen üleriiklikult televisioonis üle kantud kõnes Hiina parlamendi ees, kuid kinnitas siiski, et Hiina suudab saavutada oma eesmärgi – 8-protsendilise majanduskasvu, vahendab Associated Press.

Wen lubas dramaatiliselt suurendada kulutusi ekspordi toetamiseks, töökohtade loomiseks ja ülemaailmse majanduskriisi mõjude leevendamiseks.

Võimalikest uutest abipakettidest Wen siiski oma kõnes ei rääkinud. Tõenäoliselt valmistab see pettumuse Hiina finantsturgudele, kus kolmapäeval toimus uue, 10 triljoni jüaanise (16 triljoni kroonise) abipaketi ootuses tõus.

Wen lubas abi tööstuse restruktureerimisel ja moderniseerimisel ja maksudekogumise efektiivsemaks muutmist. Ta ütles ka, et Peking astub samme ekspordi toetuseks.