Hiina rikkaim mees paneb ka võitlusele koroonaviirusega õla alla

 (9)
Alibaba juht Jack Ma
Alibaba juht Jack MaFoto: Christophe Morin, via www.imago-images.de, imago images / IP3press / Scanpix

Hiina suurima veebikaubamaja kaasasutaja Jack Ma otsustas annetada 14,5 miljonit dollarit maailmas kiiresti leviva koroonaviiruse vaktsiini välja töötamiseks.

Hiina rikkaim mees liitub Bill ja Melinda Gates üleskutsega aidata kaasa üleilmsele võitlusele kiiresti leviva koroonaviirusega, kirjutab Bloomberg. Jack Ma on otsustanud võitluseks viirusega annetada ka läbi oma heategevusorganisatsiooni 100 miljonit jüaani ehk 14,5 miljonit dollarit.

Jack Ma heategevusorganisatsiooni sõnul läheks sellest summast 5,8 miljonit dollarit kahele Hiina teadusasutusele ning ülejäänud summa viirusega seotud ennetus- ja ravitegevustele. „Me teame, et võitlus inimkonna ja viiruse vahel võtab veel pikalt aega,” märkis Hiina rikkaima mehe heategevusorganisatsioon sotsiaalmeedia vahendusel.

Alibaba kaasasutaja annetus lisandub juba varasemale Alibaba Groupi otsusele luua 1 miljardi jüaani ehk 144 miljoni dollari suurune fond võitluseks viirusega ja jagada teadlastega oma töötajate teadmisi tehisintellekti alal. Fondi abil ostetakse kõige enam pihta saanud Hiina piirkondadele, Wuhani ja Hubei provintsidele viirusega võitluseks vajaminevad meditsiinitarbeid, kirjutab CNN.

Seotud lood:

Ka terve rida teisi Hiina tehnoloogiasektori ettevõtteid ja tippjuhte on pannud võitlusele viirusega õla alla. Ma Huatengile kuuluv Hiina tehnoloogiahiid Tencent Holding on annetanud 300 miljoni jüaani väärtuses kaupu ja abistanud kaardistamis- ja andmeside teenustega. Sõidujagamisettevõte Didi Chuxing abistab selleks ette nähtud sõidukitega erinevates linnades meditsiinitöötajaid sõidutada.

Nii Robin Li Baidu Inc kui ka TikToki omanikfirma ByteDance Inc aitavad rahaliselt. Ka on mitmed ettevõtted pikendanud aastavahetuspuhkusi, mistõttu ei pea töötajad veel tööle naasma.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!