Hiiumaaga praamiliiklus taas katki, vabagraafiku alusel liigub vaid Harilaid

 (106)
Hea lugeja, anna meile olukorrast teada vihje@delfi.ee!
Hiiumaaga praamiliiklus taas katki, vabagraafiku alusel liigub vaid Harilaid
Foto 15.oktoobri hommikusest järjekorrastFoto: Lugeja

Laupäev kulges Hiiumaa ja mandri vahel reisijatele taaskord ärritavalt, sest madala veetaseme tõttu veetakse inimesi üle väikese Harilaiuga. TS Laevad teatas, et parvlaev St. Ola täna, 15. oktoobril ei väljugi, Harilaid sõidab vabagraafiku järgi. Appi saadeti ka Regula, kuid sellelegi on juba veetase liialt madal.

"Rohuküla sadamas jäeti kümneid autosid maha kellel oli broneering. Kodulehel aga info, et järjekorda pole ja kõik graafikus. Infot ei antud ja Harilaid sõitis ära ja inimesed ei teadnud jalagi peale minna. Järgmine laev kell 13.15," kirjutas lugeja Delfile.

TS Laevade Facebooki lehel praamid.ee on ettevõte kirjutanud: "Parvlaev St. Ola täna madala veetaseme tõttu ei välju. Parvlaev Harilaid sõidab vabagraafiku järgi. Kuna parvlaev Harilaid on väiksema mahutavusega kui St. Ola, siis sadamas teenindatakse sõidukeid nende saabumise järjekorras, eelisega saavad laevale liinibussid, operatiivsõidukid, postiautod ja puudega isikud."

Regula on otsustanud, et kell 17:30 väljumist Heltermaalt ei toimu, kuna veetase on Rohukülas -62 cm ja Heltermaal -55 cm. Laev jääb Heltermaale seisma ning ootab veetaseme tõusu."

Juba mitmendat päeva on parvlaevaoperaator hädas ajalooliselt madala veetasemega, mis ei lase parvlaevadel graafikujärgselt sõita.

Target Ärileht