Hinge vaakuva firma juht võib saada ülisuure lahkumishüvitise

 (18)
Marissa Mayer
Marissa MayerFoto: JUSTIN SULLIVAN, AFP

Ei ole saladus, et Yahool ei lähe viimastel aastatel hästi. Nende aktsia hind on sel aastal kukkunud umbes 35%. Eelmisel nädalal kirjutas Wall Street Journal, et Yahoo juhtkond kaalub mitme olulise osa maha müümist. Need oleks mitmed Yahoo brändi veebilehed, Tumblr ja Flickr. Ettevõtte juhti on aga lahkumise puhul ootamas tulus käepigistus, kirjutab Celebrity Networth.

Yahoo on kaotanud turuosa nii Google'ile kui Facebookile. Tegevjuhi toal oleks aga justkui pöörduks, millest uued juhid aina sisse tulevad ja vanad lahkuvad. Tänane tegevjuht Marissa Mayer on niisiis kõva tule all.

Yahoo ei ole suutnud aastaid palgata korraliku juhti. 2012. aastal määrati etteotsa Scott Thopson, kes sai aga sule sappa, kuna oli CVs valetanud oma haridustaseme kohta. Peagi tuligi pukki Mayer, kuid nüüd on ka tema pea pakul. Teda on aga ees ootamas vinge lahkumishüvitis. Väga oluline on talle aga see, kas Yahoo müüakse maha või mitte.

Kui Mayer vallandatakse kohe, siis saaks ta peo peale 25,5 miljonit dollarit. Kui ta aga suudaks vastu pidada Yahoo müügini, siis võib ta saada 108 miljonit dollarit.

Need on mõlemad uskumatult suured summad. Samas teenis naine eelmisel aastal kokku 42,1 miljonit dollarit. Kahe ja poole aastaga on ta kokku taskusse pannud 103,6 miljonit dollarit.