Hispaanias on kaheksa aasta kiireim majanduskasv

 (2)
Hispaanias on kaheksa aasta kiireim majanduskasv
HispaaniaFoto: Scanpix/ Reuters

Hispaania tarbijad on aidanud riigi majandusel kasvada II kvartalis 8 aasta kiireimas tempos. Majanduskasvu veab kodumaine tarbimine, kirjutab Bloomberg.

Sisetarbimine kasvas 1% ja aitas hoida majanduskasvu 3,1% peal, teatas täna Hispaania statistikaamet. Kvartaalses arvestuses kasvas majandus 1%, mis on 8 aasta kiireim majanduskasv. Import kasvas 2,3%, kuid eksport kasvas vaid 1,6%.

See on Hispaania majandusel järjest juba kaheksas kasvukvartal.

Algselt vedas Hispaania majandust august välja eksport. Majandus kogus hoogu, kuna tööhõive kasvas ja madalamad kütusekulud jätsid hispaanlastele rohkem raha muudeks kulutusteks.

Hispaania majandusminister Luis de Guindos ütles, et ka kolmandas kvartalis võib majanduskasv säilitada oma hoo. Sel nädalal kinnitas Hispaania valitsus majanduse 3,3% kasvuprognoosi. Hispaania majandus kasvab euroalaga võrreldes kahekordse hooga. Kuigi majanduskasv on hoo üles võtnud, hoiatab IMF jätkuvalt riiki, et struktuurne tasakaalutus vajab jätkuvalt lahendust. Probleemideks on väga kõrge tööpuudus, madal tootlikkus ja kõrge võlatase.

Hispaanias on tööpuudus 22%, jäädes Euroopa Liidus alla vaid Kreekale. Hispaanias läheneb riigivõlg 100% SKPst.