HKScan investeerib Rakvere lihatööstusesse 8 miljonit eurot, kuid raha ei lähe töötajate palgatõusuks

 (23)
HKScan pressikonverents, Jari Latvanen, Anne Mere,
HKScan pressikonverentsFoto: Tiit Blaat

HKScan investeerib järgmisel aastal Rakvere lihatööstuse praetoodete osakonda ligi 8 miljonit eurot.

Investeeringuga laiendatakse tootmishoonet ning lisatakse uued küpsetus- ja pakendamisliinid, mis lubavad kasutusele võtta uusi tehnoloogiaid ja pakendilahendusi. Ehitustöödega alustatakse 2018. aasta mais.

„Praetoodete turg, kuhu kuuluvad hakklihast valmistooted nagu lihapallid, nagitsad, kotletid, kasvab kiiresti ning investeering tehnoloogiasse aitab meil säilitada konkurentsieelist selles tootekategoorias. Tänu investeeringule suurendame tootlikkust, võtame kasutusele uusi tehnoloogilisi lahendusi ja toome turule uusi põnevaid tooteid. Tootmismahu suurendamine võimaldab meil suurendada ekspordimahte nii lähiturgudel kui ka kaugemale,“ ütles HKScan Estonia juhatuse esimees Anne Mere.

Investeering muudab tootmist ka keskkonnasäästlikumaks – uued küpsetusliinid võimaldavad säästa 5% energiakuludelt, lisaks väheneb ökoloogiline jalajälg, kuna energiaallikana võtame kasutusele elektri asemel gaasi.

Põhjamaade lihatööstuskontsern HKScan peab Eestit väga oluliseks turuks ning panustab oma siinsetesse farmidesse ja tootmisüksustesse järjepidevalt.

„Konkurentsivõime ja ettevõtte arengu seisukohast on oluline pidevalt tegeleda tootmise ja tehnoloogiate uuendamisega. Investeering Rakvere lihatööstusesse on hea näide meie soovist kindlustada turuliidri positsiooni nii Eestis kui ka Baltikumis tervikuna,“ kinnitas HKScani tegevjuht Jari Latvanen.