HKScan suutis streigist hoolimata müüa rekordiliselt palju sealiha. Eelmine rekord jääb seakatkueelsesse aega

 (12)
Anne Mere
Anne MereFoto: Priit Simson

HKScan Estonia müüs aprillis rekordilise koguse värsket ja marineeritud sealiha ühe kuu kohta – kokku 1865 tonni. Eelmine suurim kuine müük pärines seakatku eelsest ajast 2014. aasta oktoobrist ning jääb praegusele rekordile 6% võrra alla. Samuti kasvas rekordiliselt eksportmüügi käive, mis suurenes eelmise aastaga võrreldes 45%.

Juhatuse esimehe Anne Mere sõnul on hea tõdeda, et seakasvatuse maht on Rakvere Farmid süsteemi kuuluvates farmides taas tõusuteel ja see on andnud võimaluse suurendada ekspordimahtusid.

„Eesti seakasvatuse jätkusuutlikkuse seisukohast on kriitilise tähtsusega meie tööstuste võime eksportida sealiha mahus, mis tagaks tootmise efektiivsuse. Ainult efektiivsena suudame säilitada turuosa ning isevarustatuse koduturul. Kui pole tugevaid kohalikke tapamajasid ja lihatööstuseid, siis marginaliseerub ka seakasvatus,“ ütles Mere.

HKScan Estonia on 2018. aastal eksportinud sealiha kokku kümnesse riiki, nendest suurimad meie lähinaabrite kõrval on sealiha müük Uus-Meremaale ja Norrasse. „Need turud hindavad väga meie sealiha kvaliteeti ja müüginumbrite pidev suurenemine peegeldab seda. Samuti on Lätis kasvanud väärindatud ja bränditud liha müük Rakvere brändi all, millesse oleme viimastel aastatel kõvasti panustanud,“ lisas Mere.

Seotud lood:

Lisaks suurendas müüki sel aastal üsna vara alanud kevadine grillihooaeg, mille puhul tõi Rakvere turule hulgaliselt uudistooteid, mis on juba väga hästi vastu võetud. „Oluline uuendus on meie jaoks sel hooajal Rakvere šašlõkkide pakendamisel üleminek plastikämbrilt šašlõkikotile, mis on oluliselt mugavam kasutada, võtab vähem ruumi ja on oluliselt keskkonnasõbralikum,“ sõnas Mere.

HKScan Estonia on Eesti suurimaid toiduainetööstuse ettevõtteid, mis kuulub HKScan kontserni. HKScan on Põhjamaade juhtiv lihaekspert, mis toodab ja turustab tugevate kaubamärkide all kvaliteetset ja vastutustundlikult toodetud sea-, veise, linnu- ja lambaliha, töödeldud liha ning valmistoite. HKScani kliendid on jaemüügi ja toitlustusega tegelevad ettevõtted, tööstused ning ekspordisektorid. Meie koduturud asuvad Soomes, Rootsis, Taanis ja Baltimaades, ekspordime oma tooteid pea 50 riiki. HKScani netokäive oli 2017. aastal 1,8 miljardit eurot ja kontsernis töötab ligikaudu 7 300 töötajat.