Hoiu-laenuühistu ERIAL — uut tüüpi hoiu-laenuühistu pakub suurepäraseid võimalusi teenida tulu!


Hoiu-laenuühistu ERIAL — uut tüüpi hoiu-laenuühistu pakub suurepäraseid võimalusi teenida tulu!
Hoiu-Laenuühistu ERIAL

Äsja tegevust alustanud Hoiu-laenuühistu ERIAL toob välja kasulikke uuendusi nii era- kui ka ärikliendile.

16. aprillil avas Tallinnas Tornimäe Ärikeskuses esinduse Hoiu-laenuühistu ERIAL. Tegemist on uut tüüpi hoiu-laenuühistuga, mis eristub teistest Eestis tegutsevatest hoiu-laenuühistutest nii laiema teenustevaliku kui ka paremate tingimuste poolest.

Uut tüüpi hoiu-laenuühistul on kavas teha mitmeid uuendusi, mis ulatuvad headest intressidest kaugemale. Näiteks loob ERIAL esimese hoiu-laenühistuna veebi iseteeninduskeskkonna, mis teeb teenuste kasutamise väga mugavaks.

Hoiuse intress kuni 12% aastas

Juba praegu pakub Hoiu-laenuühistu ERIAL liikmetele hoiustamiseks nelja hoiust. Valik on tavalisest suurem, kuna siiani on hoiu-laenuühistud võimaldanud ainult kahte tüüpi hoiuseid.

Iga hoius on mõeldud erinevate vajadustega klientidele. Säästuhoius intressiga 12% aastas sobib hoiustajatele, kes soovivad oma säästudelt maksimaalselt tulu teenida. ERIALi säästuhoius on üks kõige kõrgema intressiga hoiuseid Eestis.

Kogumishoius pakub klientidele rohkem võimalusi oma raha kasutamiseks. Kogumishoiusele saab hoiustamisperioodi vältel raha lisada, kuid ei saa seda välja võtta. Hoius pakub eraisikutest hoiustajatele kõrget 11% aastaintressi. Kõigist pakutavatest hoiustest kirjutame lähemalt juba järgmises Hoiu-laenuühistu ERIAL tegevuse ülevaates.

Liituda saab esinduses või veebis

Hoiu-Laenuühistu ERIAL on hoiu-laenu selts (finantskooperatiiv), mis kuulub selle liikmetele. Seltsi tegevus on suunatud finantsabi süsteemi korraldamisele: ühelt osalejalt võetakse vastu hoiused, mida käsitatakse teistele osalejatele laenu väljastamiseks.Teenuste kasutamisõigust omavad ainult seltsi liikmed.

Samm 1. Registreerimine. Registreerimine käib kas veebilehe kaudu www.erial.ee või esinduses koha peal, mis asub aadressil Tornimäe 5 (1. korrus), Tallinn, Harju maakond, 10145. Kaasa tuleb võtta kas pass või ID-kaart.

Taotluse läbi vaatamine käib online-režiimis. Süsteem töötleb infot ja määrab kas taotlejal on võimalik saada hoiu-laenuseltsi liikmeks.

Samm 2. Seltsi sisseastumistasu maksmine. Tasu suurus nii füüsilisele kui ka juriidilisele isikule on 9 eurot ja see makstakse ühekordselt.

Samm 3. Osakute sisseastumistasu maksmine. Minimaalne osaku suurus nii füüsilisele kui ka juriidilisele isikule on 30 eurot.

Juba nüüd saab interneti kaudu registreeruda ERIAL hoiu-laenuseltsi liikmeks. Erinevalt teistest hoiu-laenu seltsidest on ERIAL loonud universaalse online-keskkonna, kus kasutaja saab iseseisvalt sõlmida hoiused, kontrollida oma aktiivide seisu ja võtta seltsiga ühendust kodust lahkumata.

Veebilehe kasutamine on väga lihtne, selleks on vaja ainult arvutit, ID-kaarti või Mobiil-ID rakendust.

Hoiu-laenuseltsi liikmed on nii era- kui ka ka juriidilised hoiustajad, kes võivad kasutada deposiite Eesti kõrgeima intressiga. Lähiajal hakkab asutus väljastama ka laene kinnisvarale. Peale seda hakkab ta tegema koostööd äri-klientidega, kes soovivad finantseerida projekte kinnisvara sfääris.

Krediidi andmisega seotud riskide maandamine

Liikmetele tulu teenimiseks väljastab Ühistu laene ning teenib sellelt intressitulu. Laenu andmine ei ole kunagi riskivaba, kuid turvalisema äritegevuse tagamiseks kohaldatakse kindlaid põhimõtteid. Ühistu teeb krediidi ja investeeringute osas koostööd ainult nende klientidega, kes pakuvad selleks piisavat tagatist.

Tagatise leidmiseks kasutatakse erinevaid võimalusi nagu hüpoteek kinnisvarale, tähtajaline hoius, KredExi käendus, kommertspant laenuvõtja põhivarale ja teised aktsepteeritavad tagatised.

Hoiu-laenuühistu ERIAL on täielikult Eesti kapitalil põhinev ühistu, mille tegevus on suunatud liikmete ja osanike rahaliste ning majanduslike eesmärkide teostamisele.
Hoiu-laenuühistu ERIAL tegutseb vastavalt Eesti Vabariigi seadustele ning annab oma tegevusest aru Eesti Pangale.

Hoiu-laenuühistu ERIAL
Tornimäe Ärikeskus, 1. korrus
Tornimäe 5, Tallinn.
Lisainformatsioon: klienditugi@erial.ee
Telefon +372 668 4210
www.erial.ee