HOMME EESTI PÄEVALEHES: Pertelsoni spordiklubiga seostuvad suured sularahatehingud, mille kohta puuduvad dokumendid

 (31)
Indrek Pertelsoni ja Margus Dintshenko kohtus
Indrek Pertelsoni ja Margus Dintshenko kohtusFoto: Vallo Kruuser

Indrek Pertelsoni eestvedamisel tegutsenud spordiklubi Arigato töötas äriplaanile toetudes väidetavalt välja personaaltreeningu kontseptsiooni koos Austria spetsialistidega. Huvitavaks läheb hetkest, mil tuli kätte neile raha maksmise aeg.

Nii võtsid spordiklubi juhatuse liikmed Pertelson ja Tavi Maastik mõlemad klubi pangaarvelt välja vastavalt 206 305 ja 187 790 krooni sularahas. Seejärel tõid selle raha Arigato kontori „kassasse“ ja kontorist maksti sularahaväljamaksetena need summad uuesti välja.

Miks Arigato ei teinud teenuse pakkujatele pangaülekandeid nagu 21. sajandil tavaks, on teadmata. Veelgi enam.

Austrias treeneritega kohtunud Pertelsoni lähetatu treener Silja Sillerile anti „kassast“ välja makstud sularaha ümbrikus kaasa. Vahepeal oli see kroonideports eurodeks vahetatud. 2007. aastal käibis Eestis veel kroon.

Valuutavahetuse episood ei olnud siiski millegipärast perespordikeskuse raamatupidamises kajastatud, kuigi tegemist on tavalise majandustehinguga.

Treener lendas välismaale, kuid seda, kas ja millal raha austerlase Patrick Reiterini jõudis, ei ole võimalik tagantjärele tuvastada. Raha vastuvõtmise kohta dokumenti pole.

Loe Arigato spordiklubi ümber toimunud kahtlust äratavatest tehingutest pikemalt homsest Eesti Päevalehest!

Target Ärileht