HOMSES MEIE MAAS: Pusle sai kokku: Vjatšeslav Leedo viib oma parvlaevad Saksamaale Elbe jõele!

 (133)
Meie Maa esileht
Meie Maa esilehtFoto: Meie Maa Facebook

Koht, kus hakkavad sõitma Vjatšeslav Leedole kuuluva Saaremaa Laevakompanii (SLK) parvlaevad Saaremaa, Muhumaa ja Hiiumaa, on paljastatud – Põhja-Saksamaal Elbe jõel, vahendab Saaremaa ajalehe Meie Maa homne esiküljelugu.

Möödunud reedel toimus Saksamaal koguni selleteemaline pressikonverents, kus öeldi ametlikult välja, et parvlaevad Saaremaa ja Muhumaa siirduvad tänavu sügisest – Meie Maa on varem kirjutanud, et juba suve alguses – Elbe jõele ning järgmise aasta oktoobrist järgneb neile ka parvlaev Hiiumaa.

Saaremaa ja Muhumaa asemel peaksid Leedo ning riigi vahelise lepingu lõppemiseni ehk siis 2016. aasta septembri lõpuni jääma Väinamerele sõitma vanad laevad, 1971. aastal ehitatud Regula ja 1989. aastal ehitatud Ionas. Kreeka ettevõttelt 2wayferries renditud parvlaev Ionas on juba teel Virtsu sadamasse, kuhu jõuab ilmselt paari nädala pärast.

Seega oli Meie Maa poolt esimesena avalikkuse ette toodud kuuldustel, et Leedo viib uued parvlaevad Saksamaale ning paneb mandri ja Muhu saare vahele sõitma vanad laevad, tõepõhi all.

Majandus- ja taristuminister Kristen Michal kohtub Saaremaa Laevakompanii esindajatega teisipäeval kell 16.

Loe pikemalt Meie Maast!