Horm: ehitusest ei tea ma midagi

 (5)
Horm: ehitusest ei tea ma midagi
Olle Horm----

Eesti edukaima toiduanetööstusettevõtte juhi kohalt lahkuv Olle Horm tunnistab, et toiduainetööstus ning ehitus on väga erinevad tegevusvaldkonnad.

"Nii nagu ma kaheksa aastat tagasi ei teadnud lihast midagi, ei tea ma nüüd ehitusest," ütles Horm Eesti Päevaleht Online`ile.

Hormi sõnul pani teda Skanska omanike tehtud pakkumist kaaluma asjaolu, et Rakvere Lihakombinaadil ei olnud toiduaineturul enam käibe ning positsiooni poolest enam midagi olulisemat saavutada.

"Rahalisest poolest ei tahaks ma rääkida," vastas Horm küsimusele, kui palju tõuseb tema palganumber.

Kas ta aga naaseks kaheksa aasta pärast toiduainetööstusesse tagasi? "Kui päris aus olla, siis ma pole kunagi oma karjääri planeerinud, kõik on olnud juhuste kokkusattumiste jada," sõnas Horm.

Rakvere Lihakombinaat teatas täna, et alates 2000. aastast Rakvere Lihakombinaati ning kaks aastat Talleggi juhtinud Olle Horm lahkub alates 1. veebruarist HK Scan Grupist ning alustab märtsis tööd ASi Skanska EMV juhatuse esimehena. Mõlemad ettevõtted kuuluvad Soome kontsernidele.

Lisaks emaettevõttele AS Rakvere Lihakombinaat kuuluvad Baltimaade suurimasse lihatööstuskontserni veel AS Ekseko Eestis, Rigas Miesnieks Lätis ja Klaipedos Maisto Mesos Produktai Leedus.