Hotellijuhid: käibemaksu tõstmine lõpeb traagiliselt

 (2)

Eile ja täna Pärnus koos viibinud Baltikumi hotellide ja restoranide assotsiatsioonide juhatused märkisid ühisavalduses, et Eesti valitsuse ettepanek tõsta käibemaksumäära hotelliteenustele annaks tagasilöögi mitte üksnes Eesti, vaid kogu Baltikumi turisminduse konkurentsivõimele.

Hinnatõus võib viia “hotellide müüginumbrite dramaatilise vähenemiseni”, vahendas Eesti hotellide ja restoranide liit.

Samuti oldi ühisel arvamusel, et käibemaksumäära tõstmine annaks tõsise ohusignaali ka investoritele ning vähendaks kõigi Balti riikide majanduste usaldusväärsust.

Lisaks rõhutati kokkusaamisel kolme riigi alaliitude ühise turundustegevuse tähtsust, mis aitaks tõsta Balti riikide kui turismimaade tuntust.

Veel arutati, kuidas tõsta ühiselt Baltikumi hotellide teeninduse kvaliteeti, ning otsustati võtta kõigis kolmes Balti riigis kasutusele hotellide klassifitseerimise süsteem Nordic/Baltic.

Briti-Eesti kaubanduskoja juhatuse esimehe ja Uniquestay Hotelsi juhatuse liikme Paul Taylori arvates mõjutaks majutusasutuste käibemaksu ligi kolmekordne tõus ka kauplusi, õlletootjaid, transpordiettevõtteid, avaldaks negatiivset mõju tööhõivele ja palkadele ning edendaks varimajandust.