Hotellijuhid: käibemaksu tõus toob dramaatilisi tagajärgi

 (18)
Hotell Olümpia
Foto: DELFI

Eile ja täna Pärnus koos viibinud Eesti, Läti ja Leedu hotelle ja restorane koondavate assotsatsioonide juhatused märkisid ühisavalduses, et käibemaksu määrasid hotelliteenustele ei tohiks tõsta.

Kolme riigi eriaalaliidud tõdeseid, et Eesti valitsuse ettepanek tõsta käibemaksumäära hotelliteenustele annaks negatiivse tagasilöögi mitte üksnes Eesti, vaid kogu Baltikumi turisminduse konkurentsivõimele ning võib viia “hotellide müüginumbrite dramaatilise vähenemiseni”, vahendas Eesti hotellide ja restoranide liit.

Samuti oldi ühisel arvamusel, et käibemaksumäära tõstmine annaks tõsise ohusignaali ka investoritele ning vähendaks kõigi Balti riikide majanduste usaldusväärsust.

Lisaks rõhutati kokkusaamisel kolme riigi alaliitude ühiste koordineeritud turundustegevuste tähtsust, mis aitaksid tõsta Balti riikide kui turismi sihtmaade tuntust. Veel arutati, kuidas tõsta ühiselt Baltikumi hotellide teeniduse kvaliteeti ning otsustati võtta kõigis kolmes Balti riigis kasutusele Nordic/Baltic hotellide klassifitseerimise süsteem.