"Hukatusdoktor" Roubini: Brexit võib kaasa tuua nii euroala kui ka Ühendkuningriigi lagunemise

 (26)
"Hukatusdoktor" Roubini: Brexit võib kaasa tuua nii euroala kui ka Ühendkuningriigi lagunemise
Nouriel Roubini.Ruben Sprich, Reuters / Scanpix

Finantskriisi ette ennustamise eest Dr Doomi ehk "hukatusdoktori" nime saanud USA majandusteadlane Nouriel Roubini ütles Hiinas majandusfoorumil kõneledes, et Brexit võib kaasa tuua nii euroala kui ka Ühendkuningriigi lagunemise.

"Ühendkuningriigi otsus lahkuda Euroopa Liidust tekitab suure hulga rahanduslikku, majanduslikku, poliitilist ja geopoliitilist ebakindlust," ütles Roubini Hiinas Tianjini linnas toimuval maailmamajanduse foorumil (WEF) esinedes, vahendas Newsweek.

"See võib olla riikide bloki - euroala või Ühendkuningriigi – lagunemise algus," ütles Roubini.

Roubini sõnul ei oota ta siiski globaalse taandarengu või kriisi algamist. "Usun, et Brexiti mõju on tähelepanuväärne, aga mitte sama suuruse ja ulatusega kui kriis, mis oli 2007. aastast 2009. aastani."

Roubini on nõustanud USA presidenti Bill Clintonit, Maailmapanka, rahvusvahelist valuutafondi IMF ja USA föderaalreservi. 2006. aastal hoiatas ta USA hüpoteegituru kollapsi eest ning märkis, et mitu euroala riiki (Kreeka, Hispaania, Portugal) võivad kukkuda eurotsoonist välja kui nad ei vii ellu suuremaid reforme.

Brexiti kohta on Roubini varem öelnud, et Ühendkuningriigil oleks palju parem ELi koosseisu jääda ning et riik riskib euroliidust väljumisel suure kahju tekitamisega majandusele.