Huvide heitlus: Ossinovski peatas seadusemuudatuse, mis võib isa äri mõjutada

 (100)
Huvide heitlus: Ossinovski peatas seadusemuudatuse, mis võib isa äri mõjutada
Jevgeni OssinovskiFoto: Rauno Volmar

Tervise- ja tööministri Jevgeni Ossinovski otsus jätta kooskõlastamata majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist kooskõlastusringile saadetud elektrituru seaduse eelnõu muudab pikantsemaks fakt, et tema isal on ses valdkonnas ärihuvid, kirjutab Äripäev.

Ossinovskile ei meeldinud, et Eesti Energia saaks Narva elektrijaamades puidu põletamise eest toetust ning need puidu põletamise mõjud on läbi analüüsimata.

Äripäev kirjutab, et Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe miljonärist isal ja erakonna suursponsoril Oleg Ossinovskil on ärihuvid tuuleenergiafirmas - Läänemaal Hanila vallas asuvat 12 MW võimsusega tuuleparki omavas Skinest Energias. Skinest Grupi kaudu kuulub Oleg Ossinovskile Skinest Energias 36,7-protsendiline osalus ning ta on ka ettevõtte nõukogu liige.

Ossinovski sõnul ei ole otsus seaduse edenemist pidurdada kuidagi mõjutatud tema isa osalusest tuuleenergiaäris ning ta pole kunagi arutanud isaga seaduseelnõu võimalikke mõjusid. "Sotsiaaldemokraatliku Erakonna seisukohad põhinevad meie valimisprogrammil ja ühel varasemal juhatuse otsusel, kus juhatus toetas "Taastuvenergia 100 protsenti" programmi," ütles ta Äripäevale.

Loe pikemalt Äripäevast.