Ida-Viru turismile eraldatud kriisimiljon ärritab teisi piirkondi

 (17)
Vene turistide saabimine Tallinnasse
Vene turistide saabimine TallinnasseFoto: Kristjan Järv

Tartu, Pärnu ja Haapsalu linnapea pöördusid valitsuse poole sooviga, et kõiki regioone koheldaks võrdselt – nad pole rahul sellega, et 25 miljonist, mis riik on eraldanud kriisiabi korras turismisektorile, on juba miljon määratud saarlastele ja miljon Ida-Virumaale, kirjutab Põhjarannik.

Tartu linnapea Urmas Klaas, Pärnu linnapea Romek Kosenkranius, Haapsalu linnapea Urmas Sukles, Pärnu-, Tartu-, Viljandi- ja Põlvamaa omavalitsuste liitude ning Võru-, Valga- ja Jõgevamaa ettevõtlus- ja arenduskeskuste juhid pöördusid vabariigi valitsuse poole, et abipakett turismisektori toetamiseks üle vaadataks.

Pöördujate hinnangul seatakse Eesti saared ja Ida-Virumaa, samuti nede regioonide turismiettevõtjad mujal Eestis tegutsevate turismiettevõtjatega võrreldes eelisolukorda. "Eriolukord on kehtestatud üle terve Eesti ja turismiettevõtjatel ei ole − sõltumata oma asukohast − võimalik teenuseid täismahus osutada," märgiti pöördumises valitsusele.

Ida-Viru turismikoordinaator Kadri Jalonen ütles aga, et piirkond erineb ülejäänud Eestist selle poolest, et turismist üle veerandi tuleb Venemaalt ning koroonaepideemia tõttu kukub Vene turg päris pikaks ajaks ära. Mujal Eestis on Vene turiste keskmiselt seitse protsenti − näiteks Tallinnas üheksa protsenti, Tartumaal viis protsenti ja Pärnumaal kaks protsenti.

Loe pikemalt Põhjarannikust.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!