IKEA teeb Eestisse täissuuruses poe kõige varem 2023. aastaks

 (19)
IKEA teeb Eestisse täissuuruses poe kõige varem 2023. aastaks
IKEA pliiatsidFoto: Scanpix/ Reuters

IKEA ostis mullu Rae vallalt Kurna külas asuva 20 hektari suuruse krundi, kuhu Rootsi mööblikontsern kavatseb ehitada oma esimese kaupluse Eestis. Ehitusluba loodetakse vallalt saada käesoleva aasta jooksul, kirjutab ERR.

Rae vald ja IKEA valisid peale pool aasta kestnud läbirääkimisi IKEA kaupluse asukohaks Rae ja Kiili valla piiril Kurna külas asuva krundi.

Rae vallavolikogu otsustas oktoobri keskel maatüki mööblikontsernile müüa, kuigi volikogu eelarve- ja majanduskomisjon oli teinud ettepaneku maatükki IKEA-le mitte võõrandada, vaid panna see enampakkumisele.

IKEA Baltikumi müügijuht Johannes Johannesson ütles esmaspäeval ERR-ile, et tänaseks on maatüki tehing lõpule viidud ja detailplaneeringu koostamine algatatud.

Tallinna ringtee ääres asuval krundil on plaanis avada täissuuruses pood. Johannessoni sõnul töötab kauplusehoone põhidisaini kallal praegu Inter IKEA Systems. "Pärast seda antakse projekt üle kohalikele Eesti firmadele," märkis Johannesson.

Rae toonane vallavanem Mart Võrklaev ütles oktoobris enne ostulepingu sõlmimist, et arendajal ehk IKEA-l on plaanis ehitusloani jõuda nii kiiresti kui võimalik. Johannessoni sõnul soovitakse luba saada veel käesoleval aastal

Loe pikemalt ERRist.