IKEA tegi investeeringu Eesti idufirmasse

 (5)
Mattias Lepp
Mattias LeppFoto: Hendrik Osula

Eesti nutiaedade tootja Click & Grow kaasas rahastajatelt kümme miljonit eurot ning iduettevõtte omanikeringiga liitus ka IKEA. See on Click & Grow seni kõige suurem rahakaasamine.

Click & Grow värskeimat rahastamisvooru juhtis Eesti riskikapitalifond United Angels VC. Vooruga lisandus ettevõtte omanikeringi kaks uut strateegilist investorit. Nendeks olid maailma suurim kodusisustuse jaemüüja Ingka Group, mis haldab 367 IKEA kauplust, ja Prantsusmaa SEB Groupe´i riskikapitali haru SEB Alliance. Rahastamisvoorus osalesid ka Y Combinator ja Yunqi VC.

Uue rahastusega plaanib ettevõte laiendada ja kiirendada Click & Grow' ülemaailmset kohalolu ja kasvatada aiapidamise populaarsust.

"Hüperlokaalse aianduse eestvedajatena oleme juhtinud seda teekonda, mille käigus nutiaiad on teeninud välja oma loomuliku koha köögiseadmete hulgas. Nüüd püüame jõuda järgmise verstapostini, et näha, kas ja kuidas hüperlokaalne farmindus suudab mõjutada meie toiduahela jätkusuutlikkust ja vähendada toidujäätmete hulka," rääkis Click & Grow tegevjuht ja asutaja Mattias Lepp.

"Meil ei saaks olla paremaid partnereid kui Ingka Group, kes panustab palju inimestesse ja keskkonnasäästlikku tulevikku, ning maailma juhtiv väikeste majapidamisseadmete tootja Groupe SEB," lisas ta.

"Click & Grow meeskond eesotsas Mattiasega on loonud hüperlokaalse aianduse juhtiva kaubamärgi maailmas. Meil on hea meel investeerida ettevõtte võimekasse meeskonda, kes tegutseb valdkonnas, mille globaalne aastane kasv on üle 50%," ütles United Angels VC kaasasutaja Riivo Anton.

Seotud lood:

"Toit on üks valdkondadest, kus mitte kusagil maailmas pole asjad täiesti hästi. Paljudes kohtades on kvaliteetsest toidust puudus, teistes kohtades on probleemiks suur toidu raiskamine. Usume, et neid probleeme saab lahendada tehnoloogia abil," selgitas ta.

Riivo Anton liitub ka ettevõtte nõukoguga. Click & Grow on United Angelsi fondi neljas investeering toidutehnoloogia valdkonda, viimane on ühtlasi ka fondi üks investeerimisfookustest.

"See investeering on osa Ingka kontserni suuremast eesmärgist toetada uuenduslikke ettevõtteid, mis panustavad tervislikuma toidu säästvamasse tootmisse, ning usume, et Click & Grow' uudsel meetodil on suur potentsiaal. Meie jaoks on see järgmine samm edasi, et pakkuda IKEA klientidele ja meie kaastöötajatele tervislikumat ja täisväärtuslikumat toitu, ning see annab IKEA jaeturgudele uue võimaluse olla kohalike värskete toiduainete kasvatamisel sõltumatum," märkis Ingka Group'i investeeringute juht Kirster Mattsson.