IMF kärpis Suurbritannia majandusootust: Brexiti negatiivsed mõjud hakkavad ilmnema

 (7)
London
LondonFoto: JUSTIN TALLIS, AFP

Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) näitas, et Suurbritannia on üldiselt paraneva globaalse majandusväljavaate juures erand ning kärpis riigi majanduskasvu ootust ja hoiatas, et pikaajalised Brexiti negatiivse mõjud hakkavad ilmnema, vahendab Briti majandusleht Financial Times.

Kaks korda aastas avaldatavas värskes maailmamajanduse väljavaates langetas IMF Suurbritannia selle aasta sisemajanduse kogutoodangu (SKT) kasvuootust 0,3 protsendipunkti võrra 1,7 protsendini- see on allapoole teiste arenenud majanduste keskmist kasvuprognoosi. Fond langetas järsult ka Suurbritannia pikaajalist väljavaadet.

IMFi peaökonomist Maurice Obstfeld märkis, et ootuste langetamine on Euroopa Liidust lahkumise otsene tagajärg.

„Enne referendumit prognoosisime me teistele sarnaselt, et euroliidust lahkumisel on Briti majandusele pikaajalised mõjud. „Me hakkame neid nüüd nägema,“ lausus ta.

Kui globaalmajanduses ootab IMF järgmiseks aastaks kasvu kiirenemist, siis Suurbritannias kasvu jätkuvat aeglustumist 1,5 protsendini.

Brittidele kontrastiks naudivad ülejäänud arenenud majandused fondi nägemusel praegu parimaid aegu alates finantskriisist.

„Ülejäänud arenenud majanduste kasv on selle aasta esimeses pooles aastatagusega võrreldes kiirenenud ning kasvu panustab riikide nii välis- kui sisemaine kasv,“ märkis fond.