Inbanki kasum vähenes


Jan Andresoo
Jan AndresooFoto: Rauno Volmar

Inbanki teenis selle aasta kolmandas kvartalis 1,5 miljonit eurot kasumit ning aasta esimesel üheksal kuul kokku 6,3 miljonit eurot. Mõlemad näitajad on veidi väiksemad kui eelmisel aastal samal aja. Aasta varem oli kolmanda kvartali puhaskasum 1,581 miljonit eurot ning üheksa kuu kokkuvõttes 7,2 miljonit.

Kvartali lõpuks ulatus Inbanki laenuportfell 199,5 miljoni ning hoiuseportfell 187,2 miljoni euroni. Aastases võrdluses kasvas Inbanki laenuportfell 130,9% ja hoiuseportfell 139,1%.

Inbanki juhatuse esimehe Jan Andresoo sõnul olid tulemused tugevad. „Aasta esimese üheksa kuuga väljastas Inbank laene mahus 142,9 miljonit eurot, mis oli 68,4% rohkem kui eelmisel aastal samal ajal. Jätkuvalt olid tulemused head Eestis, Lätis ja Leedus ning töö Poola filiaalis hakkas tooma esimesi käegakatsutavaid tulemusi,“ ütles Andresoo.

Krediiditoodete müügimaht aasta esimesel üheksal kuul oli Eestis 52,5 miljonit, Lätis 29,9 miljonit, Leedus 54,8 miljonit ja Poolas 5,7 miljonit eurot.

Lisaks ärimahtude suurenemisele tugevnes kolmandas kvartalis Inbanki meeskond.Inbanki ülegrupilise riskiüksuse juhiks ja viiendaks juhatuse liikmeks sai augustis pikaajalise panganduskogemusega Ivar Kallast. Eesti äriüksust asus septembris juhtima kahekümneaastase tippjuhtimise kogemusega endine Saku õlletehase juht Margus Kastein ja lisaks liitus meiega Playtechi pikaajaline personalijuht Martina Põldvere, sõnas Andresoo.

Hoiuseid kaasas Inbank üheksa kuuga 107,6 miljoni euro väärtuses: Saksamaalt 87,9, Eestist 13,8 ja Poolast 5,9 miljonit eurot.