Indrek Neivelt Pocopayst: selle ideega, millega esialgu alustatakse, suure tõenäosusega ei lõpetata

 (8)
Indrek Neivelt
Indrek NeiveltFoto: Priit Simson

Uue ettevõtte alustamine on alati väljakutse. Alustavale ettevõttele on tavaline, et mingi aeg kulub oma ärimudeli otsimisele, suunamuutused on loogilised ja ühes võib kindel olla: selle ideega, millega esialgu alustatakse, suure tõenäosususega ei lõpetata, tõdeb Pocopay tegevjuht Indrek Neivelt ettevõtte kodulehel eelmise aasta majandustulemusi kommenteerides.

Nii juhtus Neivelti sõnul ka vähem kui poolteist aastat tagasi turule tulnud Pocopay’ga. "Alustasime mobiilse finantsteenusega jaeklientidele, kuid kuna paljude spetsialistide arvates on meil üks parimaid finantsmaailma tehnoloogiad turul, siis tegime algust ka selle litsentseerimisegam2 märkis ta. Pocopay tehnoloogia vastu on Neivelti sõnul huvi tuntud kõikjal maailmas ja täna tegutsemtakse lisaks Euroopale juba ka Aafrikas.

Indrek Neivelt tõdeb Pocopay majandusaruandes,et klientide saamine osutus kallimaks kui äriplaanis plaanitud ning suuremahulisel reklaamil ei nähtud mõtet.

Eelmise aasta lõpu seisuga oli Pocopay varade maht 3,9 miljonit eurot ning puhaskahjum 627 000. Aasta varem oli varade maht 2,1 miljonit eurot ning kahjum 641 110 eurot.

Ettevõttes oli aastas lõpu seisuga 20 täistööajaga töötajat.