Indrek Saar pensionireformi kiirarutelust: valitsus kardab omaenda rahvast

 (93)
Indrek Saar
Indrek SaarFoto: Madis Veltman

Sotside esimehe Indrek Saare hinnangul näitab valitsuse otsus siduda pensionireformi eelnõu usaldusküsimusega seda, et Jüri Ratase juhitav valitsus kardab omaenda rahvast ega usalda parlamenti.

"Ühiskonnalt võetakse pretsedenditu kiirmenetlusega võimalus mõista ja arutada aastakümneteks Eesti arengut ja inimeste elujärge mõjutavat seadust. Pärast detsembrikuist apteegireformi tagasipööramise läbikukkumist riigikogus ei usalda valitsus enam ka koalitsioonisaadikuid, kellest osa näitas, et nad on valmis iseseisvalt mõtlema ja otsustama," ütles Saar.

Tema hinnangul sõltub selle valitsuse püsimine nüüd sellest, kas Isamaa saab või ei saa oma kinnisidee – jagada pensioniks kogutud raha laiali.

Valitsus pidas täna hommikul telefoniistungi, millel toetas peaminister Jüri Ratase ettepanekut siduda pensionireformi seaduse eelnõu vastuvõtmine riigikogus usaldusküsimusega.

Koalitsioonile on säärane vorm kasulik, kuna siis ei saa opositsioon muudatusettepanekute menetlusega eelnõu vastuvõtmist edasi lükata. Valitsus palub riigikogu esimehel kavandada eelnõu teine lugemine ja vastuvõtmine parlamendis tuleval kolmapäeval.