Intel viib neljatuumalised protsessorid suurserveritesse


Intel viib neljatuumalised protsessorid suurserveritesse
Intel

Intel tutvustas esimesi multiprotsessor-serveritele mõeldud neljatuumalisi Xeon protsessoreid. Inteli lubaduste kohaselt tagavad need suure jõudluse, töökindluse ja skaleeritavuse erinevatele ettevõtetes vajalikele rakendustele nagu andmebaasi- või ressursiplaneerimise ja ärianalüüsi virtualiseeritud keskkonnad.

Intel Xeon 7300 neljatuumaliste protsessorite seeriasse kuulub kuus uut mudelit, mis pakuvad võrreldes eelmise põlvkonna kahetuumaliste protsessoritega rohkem kui kahekordset jõudlust ja üle kolme korra suuremat jõudlust vati kohta. Uute protsessorite turule toomine lõpetab Inteli vähem kui 15 kuud kestnud ülemineku energiasäästlikule Core mikroarhitektuurile. Uue platvormi energiasäästlikkus koos täiendatud virtualiseerimisvõimekusega peaks kokku hoidma ettevõtte kulusid.

Uue tooteseeria taktsagedused ulatuvad 130 vatise protsessori puhul kuni 2,93 gigahertsini. Lisaks kuulub valikusse mitu 80 vatist protsessorit ja üks 1,86 GHz taktsagedusega 50 vatine mudel, mis on optimeeritud neljapesaliste serverimoodulite ja tihepaigutusega püstikserverite jaoks. Intel 7300 kiibistik andmevoo optimeerimisvõimalusega (i.k. Data Traffic Optimizations) tagab tasakaalus platvormi mitme uue tehnoloogiaga, mis täiustavad andmevahetust ning mälu ja sisend-väljundühendusi.

"Xeon'il põhinevad mitmeprotsessorilised serverid on ettevõtte selgroog," ütles Inteli asepresident ja Digitaalse Ettevõtte Grupi kaasjuhataja Tom Kilroy. "Xeon 7300 seeriaga on Intel saavutanud uue jõudlustaseme ning
viinud Intel Core mikroarhitektuuri uuenduslikesse neljapesalistesse, 16- tuumalistesse moodulitesse, mis samas kasutavad vähem energiat kui varasemad lahendused."

Lisaks kahekordsele tuumade arvule pakuvad 7300 seeria protsessorid ja Inteli 7300 kiibistik neli kordset mälumahtu võrreldes Inteli eelmiste multiprotsessor-platvormidega.

Uus Xeon 7300 on juba püstitanud jõudlustestides uusi maailmarekordeid:
* HP ProLiant DL580 G5 server koos Microsoft SQL Server andmebaasirakendusega ületas varasema rekordi andmebaasi jõudlust mõõtvas TPC-C jõudlustestis punktisummaga 407 079 tpmC 1,71 dollarit/tpmC juures. SAP Sales and Distribution (DS) jõudlustestis saavutas server uue rekordtulemuse 3705 SD kasutajaga. SPEC web2005 jõudlustestis, mis mõõdab veebiserveri jõudlust, saavutas HP kõigi aegade rekordi 30261 punktiga.
* Fujitsu-Siemens PRIMERGY RX600 S4 server koos BEA Jrockit JVM-ga saavutas SPECjbb 2005 testis 437,412 BOPS-ga rekordilise tulemuse. See on 101 protsenti parem kui eelmise põlvkonna Intel Xeoni protsessoripõhised platvormid.
* IBM System x3850 M2 server püstitas 184 punktiga uue maailmarekordi SPECint_rate_base2006 jõudlustestis, mis mõõdab täisarvude läbilaset.
* Lenovo R630 G7 server püstitas 214 punktiga uue maailmarekordi SPECint_rate2006 jõudlustestis, mis mõõdab täisarvude tippläbilaset.