iPhone'i müügil polnud viga. Apple šokeeris investoreid suure aktsiate tagasiostuplaaniga

 (2)
iPhone X
iPhone XFoto: Hendrik Osula

Kuigi üleilmne nutitelefoninõudlus on nõrgenemas teatas Apple kenasti vastupidanud iPhone'i müügist ja lubas investoritele tagasi osta saja miljardi dollari eest aktsiaid, kirjutab Reuters.

Apple'i kvartalikasum ületas analüütikute ootuseid, mida oli tagasi tõmmatud kartes nigelat nutitelefonide müüki.

Ettevõte müüs kolme kuuga 52,2 miljonit iPhone'i. Analüütikud ootasid 52,3 miljonilist numbrit. Mullu samal ajal müüs kompanii 50,7 miljonit telefoni.

Esimeses kvartalis ostis ettevõte tagasi 23,5 miljardi dollari eest oma aktsiaid. Ettevõte kavatseb ka suurendada dividendi 16 protsendi võrra.

„Ma lootsin rohkem uudist dividendi poolelt või siis mõne strateegilise investeeringu kohta,“ ütles Apple'i aktsionäri Capital Investment Counseli peaökonomist Hal Eddins. „Ma eeldan, et Apple ei suuda praeguste hindade juures leida strateegilist investeeringut. Saja miljardi dollariline aktsiate tagasiost on hea uudis, kuid mitte nii hea tulevikule mõeldes.“

Apple'i käive kasvas aastaga 52,9 miljardilt dollarilt 61,1 miljardi dollarini. Analüütikud ootasid 60,8 miljardilist numbrit.

Apple'i puhaskasum kasvas aastaga 11,03 miljardilt dollarilt 13,82 miljardi dollarini.

Kui aasta tagasi oli Apple'i mobiiltelefoni keskmine müügihind 655 dollarit, siis lõppenud kvartalis maksis telefon keskmiselt 728 dollarit.