Iseõppinud arendaja müüs loodud Tumblr keskkonna ühe miljardi dollari eest Yahoole

 (13)
Iseõppinud arendaja müüs loodud Tumblr keskkonna ühe miljardi dollari eest Yahoole
AP/Scanpix

Tuntud blogikeskkonna Tumblr looja Ameeriklane David Karp müüs oma arenduse läinud nädalavahetusel Yahoole ning kuulub nüüd ühtede noorimate tehnoloogiamiljardäride hulka maailmas.

Yahoo juhtkond otsustas möödunud pühapäeval, et ostavad noore iseõppinud keskkoolist välja kukkunud tehnoloogia arendaja lehekülje, mida kasutab 100 miljonit inimest, 1,1 miljardi dollari eest, kirjutas Daily Mail.

Kuigi Karp on varemalt avalikult kinnitanud, et ei soovi oma ema keldris loodud, 13 miljonit aastas teenivat keskkonda, maha müüa, veenis Yahoo pakkumine vaid 26-aastase noormehe ümber.

Yahoo juhatuse esimehe Marissa Mayeri sõnul tahtis firma ära otsa areneva keskkonna Tumblr`i, kuna Yahoo tuleviku strateegia on Mayeri sõnul suunatud just blogikeskkonna arendusele.

Tumblr on blogikeskkond, mis koondab endas kõiki tuntud sotsiaalvõrkude võimalusi. Näiteks saab seal sarnaselt Instagramile jaga kiirelt pilte ja videosid ning sarnaselt Facebookile ja Twitterile saavad lugejad teineteise tegevusi jälgida ja suhelda.

Karpi edumeelt ja iseõppimisvõimet on võrreldud ka varalahkunud Steven Jobsi edulooga ning Facebooki looja, noorelt ja kiirelt rikastunud Mark Zuckerbergiga.