JÄÄ HAKKAS LIIKUMA | Simson palub Kiislerilt erakorralist luba, et juba lähinädalatel Rukki kanali süvendamisega pihta hakata

 (107)
Kadri Simson
Majandus- ja taristuminister Kadri Simson.Foto: Jaanus Lensment

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Kadri Simson on saatnud keskkonnaminister Siim Kiislerile kirja, kus palub luba Veeteede ametile väljastatud vee erikasutusloa muutmist. Seda on vaja selleks, et alustada juba enne maikuud Rukki kanalis süvendustöödega, mis olid algselt plaanitud alles suve teise poolde.

"Eelmise nädala lõpus langes merevee tase Rukki kanalis niivõrd, et ei olnud võimalik tagada stabiilset parvlaevaühendust mandri ja Hiiumaa vahel. Seoses sellega palun teil kaaluda Veeteede Ametile väljastatud vee erikasutusloa muutmist ning lubada alustada Rukki kanali hooldussüvendust esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui käesoleva aasta 1. maist," seisab kirjas.

Üldjuhul on veeseaduses kirjas, et keskkonnamõju vähendamiseks võib töid teha ainult vahemikus 1. august - 15. oktoober või 1. detsember - 15. märts.

Veeteede Amet esitas 8. detsembril Keskkonnaministeeriumile taotluse vee erikasutusloa saamiseks Rukki kanali hooldussüvendamiseks mahus 8000 m3. Hooldussüvendused toimuksid regulaarselt iga 2-3 aasta järel vastavalt vajadusele mahus kuni 2000 m3 korraga.