Jäälõhkuja ei pidanud pingele vastu

 (3)

Jääolude raskenemine võib enne teise jäälõhkuja saabumist Pärnu sadamas töö seisma panna, sest jäälõhkuja Protector ei pidanud reedel pingelisele tööle vastu ja seiskus paariks tunniks.

Pärnu sadama kapten Riho Prints ütles Raadio Pärnule, et reedel jäi jäälõhkuja Protector mõneks tunniks seisma, kuna intensiivse töö tagajärjel kuumenes üle peamasina pump. Jäälõhkuja remont käis jooksvalt veel esmaspäevalgi, kuna mõned tagavaraosad alles saabuvad Pärnusse.

Seoses Protectori seiskumisega tekkis laevade kuhjumine. Esmaspäeva hommikul tuli viis laeva sadamasse, kolm alust ootas sadamas ja kaks jääpiiril.

Sellel aastal on Protector teenindanud juba 20 laeva, laevatee intensiivsus on suur ja jäämurdja on nõrgaks jäänud. 3700 hobujõuga Protector murrab praegu küll läbi 0,5 meetri paksusest jääst, aga ta on kitsas ja laevu palju. Sulaga raskenevad jääolud veelgi ja siis võib asi päevaks paariks seiskuda.

Printsi sõnul oodatakse 110 miili pikkusele jääteele appi Soome jäälõhkujat Zeus, mis töötab hetkel Põhja jäämeres ja peaks Pärnusse jõudma nädala lõpuks. Zeus on jäälõhkuja klassi puksiir, mille võimsus on 7000 hobujõudu ja laius 16,5 meetrit.