Jaemüük vähenes kümnendiku võrra

 (3)
Jaemüük vähenes kümnendiku võrra
Foto: Andres Putting

Jaekaubandusettevõtete kaupade jaemüük vähenes tänavu jaanuaris eelmise aasta jaanuariga võrreldes püsivhindades kümme protsenti. Tööstuskaupade osas vähenes jaemüük 19 ning toidukaupade osas kolm protsenti.

2008. aasta märtsis alanud jaemüügi vähenemine võrreldes eelmise aasta vastava kuuga jätkus ka tänavu aasta alguses. Sellele avaldas mõju jätkuv majanduse jahtumine ning sellest tulenev tarbijate kindlustunde nõrgenemine, teatas statistikaamet.

Jaanuaris oli jaekaubandusettevõtete kaupade jaemüük 4,4 miljardit krooni. Kaupade jaemüük vähenes 2008. aasta jaanuariga võrreldes enamikul tegevusaladel.

Jaemüügi langust mõjutasid enim tööstuskaupade kauplused, kus jaemüük vähenes eelmise aasta sama kuuga võrreldes 19 protsenti.

Kõige rohkem vähenes jaemüük majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes. Nende kaupluste müügi langusele avaldas olulist mõju jätkuv madalseis nii kinnisvara- kui ka ehitussektoris.

Jaemüük toidukaupade kauplustes on viimastel kuudel olnud küllaltki stabiilne. Tänavu jaanuaris vähenes see eelmise aasta jaanuariga võrreldes 3 protsenti.

Võrreldes eelmise kuuga vähenes jaekaubandusettevõtete kaupade jaemüük püsivhindades 21 protsenti. See on tavapärane langus, mis järgneb detsembris toimunud jõulude ja aastavahetuse suurmüükidele.

Jaekaubandusettevõtete müügitulu oli jaanuaris 5,3 miljardit krooni, millest kaupade jaemüük andis ligi 85 protsenti. Eelmise aasta jaanuariga võrreldes vähenes müügitulu jooksevhindades 12, eelmise kuuga võrreldes 21 protsenti.