Jalgpalli EM tõstis mobiilse interneti kasutusnumbrid lakke

 (6)
Mobiilne internet
Mobiilne internetFoto: EPL

Jalgpalli Euroopa meistrivõistluste vaatamine ERR otsepildis on tõstnud mobiilse interneti kasutusnumbrid selgelt lakke, sest kliendid kasutavad mobiilset netti tavapärasest seitse korda enam, teatas Elisa.

ERR-i otsepildi vaatamisel on Elisa klientide poolt kasutatav päevane mobiilse interneti maht kasvanud koguni 2200 gigabaidini. Enne jalgpalli EM-i algust jäi see päevas 300 gigabaidi juurde.

„See on rekordiline tulemus, kus üle mobiilse interneti ning mobiilsete seadmete vaadatakse telepilti niivõrd suures mahus,“ tõdes Elisa juhatuse liige Andrus Hiiepuu. „Ennustan, et finaalmängude ajal kerkib see kasutusmaht veelgi, sest juulikuu on aeg, mil meie kliendid viibivad kõige enam looduses ja piirkondades, kus on võimalik vaid mobiilset internetti kasutada.“

Hiiepuu märkis, et mobiilse interneti kasutuse kasvule on tugevalt kaasa aidanud 4G Interneti levik ja üle-eestiline kättesaadavus. „Näemegi trendi, kus tele otsepildi jälgimine, video ja piltide tarbimine kasvab meie klientide seas kiirelt iga kuuga. Nende teenuste kasutamiseks sobibki kõige enam 4G internet, sest andmed liiguvad 4G tehnoloogiaga palju rutem ning see tagab telepildi sujuvuse ja kiire videote allalaadimise,“ rääkis Andrus Hiiepuu.

Seotud lood:

Eesti Rahvusringhääling näitab Prantsusmaal toimuvat EURO 2016 finaalturniiri täismahus. Jalgpalli EM-ist osaleb 24 võistkonda ning turniiri jooksul peetakse 51 matši.

Jalgpalli Euroopa Meistrivõistlused kestavad 10. juunist kuni 10. juulini.