Jälle leekides: DFDS Seawaysi parvlaeval puhkes tulekahju

 (8)
Pearl of Scandinavia, DFDS Seaways
Pearl of Scandinavia, DFDS SeawaysFoto: reuters

Põhjamerel puhkes Newcastle`ist Amsterdami teel olnud Taani ettevõttele kuuluval parvlaeval tulekahju. Seitse suitsu sisse hinganud inimest tuli kopteriga haiglasse toimetada, teatas Briti rannavalve. Sama ettevõtte laevad on varemgi süttinud.

Laevafirma DFDS parvlaeva MS King Seaways pardal oli 946 reisijat ja 127 meeskonnaliiget. Alus asus tulekahju puhkedes Yorkshire' krahvkonna rannikust mõnekümne kilomeetri kaugusel, vahendab BNS.

Tulekahju avastati Eesti aja järgi kesköö paiku kajutite juures. Leegid saadi kontrolli alla. Õnnetuspaika saadeti kaks Briti õhuväe kopterit ja -kaks päästelaeva.

Haiglaravi vajanud kannatanutest kuus on meeskonnaliikmed. Parvlaev pöördus tagasi Newcastle'i sadamasse.

See ei ole esimene kord, mil on DFDS Seawaysi laevadel tulekahju tekkinud. 17. mail 2002 põles Põhjamerel Princess of Scandinavia, keegi 758 reisijast ja 126 meeskonnaliikmest vigastada ei saanud.

9. oktoobril 2010. aastal süttis Läänemerel Lisco Gloria, ükski 200 pardalolnust vigastada ei saanud. Kaubalaev oli teel Kielist Klaipedasse.

17. novembril 2010. põles ka DFDS Seawaysi parvlaev Pearl of Scandinavia. See sõitis parasjagu Oslost Kopenhaagenisse, kui autotekil avastati tulekahju. Päästeti 490 reisijat ja 150 meeskonnaliiget.

MS King Seaways ehitati 1987. aastal, 2006. aastal laev renoveeriti. Laev võtab peale ligikaudu 2000 reisijat ja 600 autot. Laevas on 543 kajutit. Parvlaeva pikkus on 166 meetrit ja laius 27 meetrit, kiirus 21 sõlme.