Järjekordne suhtluskeskkond trügib börsile: Snapchat plaanib investoritelt koguda kolm miljardit

 (4)
Snapchat
SnapchatFoto: LIONEL BONAVENTURE, AFP/Scanpix

Suhtluskeskkonna Snapchat omanikettevõte Snap teatas eile soovist noteerida oma aktsiad börsil ja korjata avaliku aktsiaemissiooniga investoritelt kolm miljardit USA dollarit.

Snapi aktsiate avalik esmaemissioon (IPO) tõstaks kogu ettevõtte väärtuse vahemikku 20-25 miljardit dollarit. Snapi IPO oleks USA börsi kalleim esmaemissioon Facebooki 16 miljard dollarit ületanud IPOst alates.

IPO esitluse kohaselt jääb kontroll firma üle selle asutajatele, Evan Spiegelile ja Robert Murphyle, kel on kahe peale kokku üle 88% häältest. Samamoodi jätsid oma firma üle kontrolli endale Mark Zuckerberg Facebookist ning Larry Page ja Sergei Brin Google'st.

Seotud lood:

Snapchatil on detsembri seisuga 158 miljonit kasutajat. 2012. aastal loodud firma kasutajate arv on viimase aastaga pea kahekordistunud.

Põhitulu tuleb Snapchatil reklaamidest, mistap on ettevõte Facebooki ja Twitteri konkurent. Mullu teeniti 514,6 miljonit dollarit ehk enam kui pool miljardit kahjumit. Aasta varem ulatus Snapi kahjum 373 miljoni dollarini.