Järvalased jäävad uutest bussidest ilma

 (3)
Järvalased jäävad uutest bussidest ilma
Atko Transi omanik on riigikogu liige Arvo Sarapuu.Priit Simson

Paide ja Türi vahet sõitma uued bussid ei tule, sest GoBus loobus pakkumisest ja nüüd pääseb vanemate sõidukitega inimesi vedama poliitperekonna Sarapuu ettevõte Atko Trans.

Järvamaa ühistranspordi keskuse tegevdirektor Harri Lepamets ütles, et kuna GoBus loobus pakkumisest sõita Paide – Türi liinil, teeb keskus Atko Transile ettepaneku võtta 2014. aastani see liin vedada, kirjutab Järva Teataja.

Lepamets lisas, et Paide – Türi liini hanke konkursi võitjaks osutunud GoBusi loobumise tõttu lõpetas Atko ka kohtuskäimise.

Kuigi GoBus lubas Paide ja Türi vahel bussid sõitma panna möödunud aasta aprillist, ei pääsenudki ta liinile, sest samal liinil tegutsenud Atko kaebas konkursi võiduotsuse kohtusse ja seaduse järgi teenindas inimesi kuni lõpliku kohtuotsuseni vana vedaja.

GoBusi juhatuse esimees Aivo Pärn ütles, et poolteist aastat tagasi oli ettevõte valmis tulema Paide – Türi liinile uute bussidega, kuid praegu on hinnad tõusnud sedavõrd, et enam pole võimalik sama summaga teenust pakkuda.