Jevgeni Ossinovski: risk kütuseaktsiisi alalaekumisele on olemas

 (48)
Jevgeni Ossinovski: risk kütuseaktsiisi alalaekumisele on olemas
Foto: Karli Saul

Poolas visiidil viibivat peaminister Taavi Rõivast asendav tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski avaldas täna riigikogu infotunnis arvamust, et kütuseaktsiisi ei pruugi laekuda nii palju kui enne aktsiisitõusu planeeriti.

"Me oleme näinud seda, et teatud risk aktsiisi alalaekumisele on põhimõtteliselt olemas – needsamad signaalid, et transpordiettevõtted on mingil määral rohkem hakanud tankima Lätis kui Eestis," rääkis Ossinovski.

"Loomulikult tuleb märkida, et enamik Eesti kütusest siiski tarbitakse endiselt Eestis ja karta, et meil enamik kütusetarbimist teise riiki läheb, kindlasti ei ole vaja. Aga teisest küljest on selge, et me peame hinnavõrdlust Lätiga pidevalt vaatama, peame kindlasti analüüsima seda, mil määral sellist piiriülest liikumist toimub," lisas ta.

Ossinovski sõnul on selle valdkonna eest vastutav rahandusministeerium öelnud, et järgmise aasta riigieelarve koostamise ajaks ehk augustiks-septembriks on nad esmase korraliku analüüsi selle aktsiisitõusu mõjudest eelarvele ja muule käitumisele ära hinnanud.

"Ja selles kontekstis saab rahandusministeerium tulla konkreetsete ettepanekutega, kas on vaja teha juba vastuvõetud seadustes mingisuguseid muudatusi või ei ole," lisas ta.