Jokk-skeem võimaldab päikesest raha trükkida

 (10)
Estiko päikesepark Antsla lähistel.
Estiko päikesepark Antsla lähistel.Foto: Erakogu, Estiko

Väikeste päikeseparkide rajajatele mõeldud toetus jõuab jokk-skeemi kasutades suurte arendajate taskusse ja muudab pargi tasuvusaja olulisemalt lühemaks. Selline päikeseparkide kobarate abil skeemitamine on omandanud Eestis seniolematud mõõtmed, kusjuures suurima kobara rajajat hoitakse kiivalt saladuses, kirjutab Äripäev.

Elektrilevi tootjaliitumiste tootejuht Marii Uduvee ütles, et eelmine, 2018. aastal lõppenud toetusskeem näitas, et skeem pani ettevõtteid otsima viise, kuidas toetuse tingimusi paremini ära kasutada: "Sellest tulenevalt võis prognoosida, et sama muster kordub kuni 50 kilovatiste elektrijaamade toetusskeemiga. Küll aga oli võimatu ette näha, et toetuse saamiseks hakatakse esitama neid nii suures mahus.”

Kõige suurem elektrijaamade kogum, mis on ühe taotluse alla koondatud, koosneb ühtekokku 375 päikeseelektrijaamast koguvõimsusega 15 megavatti ning sellega oleks tegemist Eesti suurima jaamaga, mis lööks praegu suurimat Pärnus asuvat üle nelja megavatist jaama mitmekordselt-

Loe lähemalt Äripäevast.