Jüri Mõis: kuni pere ei saa 1000 eurot vabalt kulutada, ei saa öelda, et me liiga palju palka saame

 (84)
Jüri Mõis
Jüri Mõis.Foto: Sven Arbet

Üks pere peaks saama 1000 eurot kuus vabalt kulutada ja kuni me selleni ei ole jõudnud, ei ole mõtet rääkida, et me saame liiga palju palka, me saame ikka liiga vähe,“ kinnitas ettevõtja Jüri Mõis saates „Äripäev eetris“.

Mõis kinnitas, et talle on alati palgatõus meeldinud ja niipalju kui see temast on sõltunud, on ta alati võidelnud kõrge palga eest ning temaga seotud ettevõtetes on töötajad saanud ka kõrgemat palka. Seetõttu on talle ka arusaamatu tööandjate keskliidu jutt, et palgatase on läinud liiga kõrgeks

Mõis märkis, et rikkaks saamist takistab meie enda tölplus.
Mõis lausus, et valitsus on teinud halbu otsuseid. "Estonian Airi pandi 80 miljonit, nüüd selgub, et Nordicas ka 80 miljonit. See teeb juba kaks korda 80 miljonit, rääkis ta."

„Ameerikas Eesti Energia läks vett vedama, Enefiti valed otsused. Rahvusvahelisest tšempionist on jäänud alles keskpärane ettevõte, kust pole dividendigi võtta,“ rääkis Mõis, lisades, et ta ei kujuta ette, mis näoga vaatab seda kõike maksu- ja tolliameti juht Marek Helm.

Seotud lood:

„Usin töömesilane, kes kogub kokku välismaal teenitud tulu 15 miljonit eurot rohkem kui eelmisel aastal ja samas teised panevad 80 miljonit lihtsalt kraavi,“ rääkis Mõis.

Äripäeva saadet saab kuulata siit.