Ka General Electric viskab oma tegevjuhi üle parda

 (3)
GE CEO
GE CEOFoto: Richard Drew, AP

Ameerika energiahiid General Electric andis teada, et on otsustanud kehvade majandustulemuste tõttu vahetada välja senise tegevjuhi John Flannery. Tema asemele asub Larry Culp.

Pärast juhivahetuse teadet tegi ettevõtte aktsia 14-protsendilise sööstu üles, vahendab Financial Times.

Kuigi John Flannery oli ametis jõudnud olla vaid 14 kuud, otsustas ettevõte lõpetada temaga töösuhte. Flannery asus Jeff Immelti asemel General Electricu tegevjuhi kohale 2017. aasta augustis.

Ta andis kohe pärast ametisse asumist teada, et plaanib radikaalselt ettevõtte struktuuri õhendada. Küll aga on General Electric viimase 12 kuu jooksul kaotanud 54 protsenti oma väärtusest.

Ameerika energiahiid tõi juhi väjavahetamise põhjenduseks oodatust nõrgemad majandustulemused kontserni põhitegevusvaldkonnas, milleks on energiatööstuste seadmetega varustamine.

Flannery kohale asub Larry Culp, kes sai tegevjuhi ametiga edukalt hakkama, kui juhtis tööstusgruppi Danaher. Ta liitus General Electricuga selle aasta juunis.

Päevapealt tegevjuhiga töösuhte lõpetamisest andis täna teda ka rahapesuskandaali sattunud Danske pank, kes otsustas 19. septembril lahkumisavaduse esitanud Thomas Borgeniga nüüd töösuhte lõpetada.