Kabandus-tööstuskoda: valitsus sõidab ettevõtjast lihtsalt teerulliga üle

 (35)
Kaubandus- ja tööstuskoja peadirektor Mait Palts
Kaubandus- ja tööstuskoja peadirektor Mait PaltsFoto: Eero Vabamägi

Kaubandus-tööstuskoja sõnul ollakse täna olukorras,kus valitsuse sõnad ja teod on kardinaalses vastuolus. Räägitakse vajadusest kuulata ja arutada, kuid teod näitavad, et tegelikult see arvamus kedagi ei huvita.

Näitena tuuakse täna valitsuse polt heaks kiidetud pakendimaksu eelnõu. „Oluline on välja tuua, et eelnõu kommenteerimiseks anti huvigruppidele aega vaid napp neli päeva ja arvamused tuli esitada möödunud reedeks. Igasugune tagasiside neile kommentaaridele puudub. Samuti ei ole ministeeriumid pidanud vajalikuks täita neile seadusega pandud kohustust vastata meie varasematele pöördumistele 30 päeva jooksul,“ ütles kaubanduskoja peadirektor Mait Palts.

Ta selgitas, et kaubandus-tööstuskoda, toiduainetööstuse liit, kaupmeeste liit ja keemiatööstuse liit saatsid juba 7. aprillil rahandusministeeriumile ja keskkonnaministeeriumile kirja, milles soovisid vastuseid planeeritava pakendiaktsiisi kohta. „Täna, 10. mail pole ministeeriumitelt paraku vastuseid tulnud. Neid vastuseid ei sisaldanud ka eelnõu,“ kinnitas Palts.

„Lisaks saatis kaubanduskoda koos tööandjate keskliiduga 4. aprillil kirja peaminister Jüri Ratasele, millega juhtisid tema tähelepanu planeeritava panditulumaksuga seonduvatele probleemidele. Ka sellele pole endiselt vastust tulnud,“ sõnas ta.

Paltsi sõnul pole palju räägitud valitsuse ettevõtjatest hoolimine, nendega suhtlemine ja koostöö tegemine tänase seisuga tõsiselt võetav. „Poliitikute poolt oleks ausam otse välja öelda: „Me teeme need muudatused ära igal juhul ja ärge hakakegi nende arutamisele või analüüsimisele aega raiskama, vaid asuge kohe rakendama“. Sellega jääks ära tarbetu töö ja kõik saaksid aru, kuidas asjad tegelikult on, ning hea õigusloome käigu kus seda ja teist,“ ütles Palts.