Kadastik kaebas Eesti ühe rikkama inimese ettevõtte kohtusse

 (112)
Mart Kadastik
Mart KadastikFoto: Vallo Kruuser, Eesti Ekspress

Eesti Meedia endine juht Mart Kadastik pole rahul ajakirjaniku ja seltskonnaaktivisti Juku-Kalle Raidi koostatud raamatuga "Paradokside puntras" - selle brošüüri väljaandmist rahastas Raidi sõnul Margus Linnamäe -, mis sisaldab Kadastiku 1980. aastatel varjunime all kirjutatud tekste ning esitas kohtusse hagi Raidi ja raamatut levitava raamatupoe Apollo vastu.

Kadastik ütles rahvusringhäälingule, et teda esindav advokaadibüroo esitas esmaspäeval kohtusse hagi OÜ Ema&Isa, mille ainus juhatuse liige on Juku-Kalle Raid ja Apollo Holding OÜ vastu.

"Juku-Kalle Raid andis eelmisel nädalal välja brošüüri, kuhu on kogutud mitmed minu 1980aastatel kirjutatud artiklid, aga ka Indrek Tarandi, Mihhail Lotmani ja teiste autorite meedias ilmunud tekstid. Mõistan Juku-Kalle Raidi, kes tahab oma vaatenurka esitada, aga ma ei mõista, miks ta peab KGB lahtisest uksest pettuse abil sisse hiilima," märkis Kadastik.

Seotud lood:

Kadastiku hinnangul on probleem selles, et iga müügile tulev raamat tuleb kanda ISBN registrisse, kuid Juku-Kalle Raid on ISBN koodi taotledes esitanud valeandmeid, märkides oma raamatu autoriks Kadastiku nime.

Alguses jagas Apollo Raidi välja antud raamatut tasuta, pärast kirjastuse Varrak protesti aga ühe euro eest.

Raid rääkis rahvusringhäälingule, et idee "Paradokside puntras" väljaandmiseks tuli temalt ja raha küsis ta selleks Eesti Meedia omanikult Margus Linnamäelt. Postimees on Eesti Meedia kontserni osa.

Ravimimogul ja meediamagnaat Margus Linnamäe on ka Apollo Holdingu üks omanikest.